POZOR! UPOZORNĚNÍ! Od 13.6.2022 do 28.6.2022 není možné uskutečnit v našem eshopu objednávku. Budeme rádi pokud u nás nakoupíte po 28.6.2022

Snažíte se otěhotnět?

Připravte se na těhotenství co nejlépe - zjistěte, kdy máte ovulaci a kdy je tedy nejvíce pravděpodobné, že otěhotníte; připravte se na těhotenství i změnou svých stravovacích návyků. Správné načasování je předpokladem úspěchu.

snazilky-pokusate-sa-otehotniet-snazite-sa-otehotniet

Počít a donosit dítě může každá zdravá žena od nástupu první menstruace až do doby menopauzy, tj obvykle kolem 50. roku života. Doporučuje se tehotneství příliš neodkládat a miminko porodit nejpozději do věku 35 let. Později může stoupat riziko možného genetického postižení plodu. Někdy pomůže vhodné načasování, hlavně pokud máte menstruační cykly nepravidelné, což je u třetiny žen běžné.

Jak co nejpřesněji určit své plodné dny

Každá žena může mít plodné dny v jinou dobu, proto není snadné vypočítat ovulaci, tedy nejvhodnější čas k oplodnění vajíčka. Ovulace znamená uvolnění zralého vajíčka z vaječníku do vejcovodu, ve kterém je vajíčko schopné oplodnění přibližně po dobu 24 hodin. Ovulace nastává přibližně v polovině menstruačního cyklu, kdy dochází k vzestupu gestagenů a je doprovázena drobnými změnami, například zvýšením bazální teploty. Vhodná doba k otěhotnění, a tedy i pohlavnímu styku, bývá obvykle od tří dnů před ovulací až do dne ovulace.

Z hlediska načasování se velmi osvědčují ovulační testy proužkové LH 5ks, které Vám poskytnou přesnou informaci o nadcházející ovulaci. Pro početí je nejvhodnější čas pozitivity testu, kdy jste nejplodnější, a pak ještě další dva dny. Pro zjištění ovulačního cyklu je v lékárně volně dostupný např. Ovulační tester DONNA.

Stravovací návyky a výživa

Zdravá výživa hraje v procesu přípravy na těhotenství důležitou roli. Je vhodné denní dávky jídla rozdělit do 5 časových intervalů. Strava by měla obsahovat dostatek čerstvého ovoce a zeleniny (až jednu třetinu), dále cereální výrobky, mléčné výrobky, ryby, maso - nejlépe bílé maso (kuřecí, krůtí, králičí), které neobsahuje mnoho živočišných tuků. Velmi důležité je dodržovat vhodný pitný režim - doporučené je pít 2,5 litru tekutin denně. Nejhodnotnější jsou šťávy připraveny z čerstvého ovoce, vhodná je také minerální voda bez bublinek a ovocné čaje.

Sexuální aktivita

Kvantita neznamená zároveň kvalitu! Spermie potřebují čas na dozrání. Při velmi častém pohlavním styku jsou spermie příliš mladé a nejsou plně oplodnění schopné. Nejvhodnější frekvence pohlavního styku je v tomto případě 2-3x týdně.

Potvrzení těhotenství

Pokud jste udělali vše a vystihli spolu s partnerem tu správnou chvíli, bude jistě dalším logickým krokem zjišťování - potvrzení nebo vyvrácení těhotenství. Při tom Vám pomůže test, který ověřuje těhotenský hormon v moči. Těhotenský test je schopen zjistit prvotní stádium těhotenství již zhruba týden po úspěšném oplodnění. Zde se nabízí například - Těhotenský test Casetta Wondfo nebo KIWU WUKI Těhotenský test HCG 5ks. Pozitivní test je jistý zhruba na 90%, proto pokud si nejste výsledkem jistá, zkuste ho zopakovat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení