Pět nejčastějších babských rad, jak otěhotnět

Ne každé ženě se podaří otěhotnět v momentě, kdy se s partnerem rozhodnout počít miminko. Pokud se však snažíte o miminko teprve pár měsíců, nemusíte se hned obávat, že je něco v nepořádku. Je to v podstatě normální. Rychlost otěhotnění vždy záleží na mnoha faktorech, a to obou partnerů. Velkou roli hraje věk, kuřáctví, životní styl, stres, zdravotní stav a další kritéria. Pro úspěch početí miminka je důležité i správné načasování na plodné dny. Kromě toho vám dnes ale přinášíme i pět takzvaných babských rad, které vám mohou dopomoci k vytouženému miminku.

babske-rady-jak-otehotnet

Stres početí neprospívá

Stres je jeden z důležitých faktorů, které mají velký vliv na oplodňovací proces. Mnoho žen znervózní, pokud nejsou po prvních pokusech těhotné a začínají na celý proces více tlačit. Čím více tlačí a jsou tak ve stresu, tím menší šance na početí je. Je proto dobré, když žena toužící po miminku nemyslí jen na tohle, ale má svoje zájmy, koníčky i práci a zkrátka se soustředí na cokoli, co ji dokáže udržet v pozitivním rozpoložení.

Zdravý životní styl

Tuto radu každý z nás dobře zná, přesto však není špatné si připomenout, že právě v období před otěhotněním a během těhotenství je důležité dodržovat přísun vitamínů a minerálů, nekouřit a omezit alkohol na minimum. Tělesná hmotnost má na otěhotnění rovněž vliv - dobrá není ani nadváha ani podváha. Pokud máte v této oblasti problémy, zkuste se dostat do optimální kondice a vaše šance na otěhotnění rozhodně vzrostou.

I bylinky mohou pomoci

Kromě životního stylu mohou reprodukční systém podpořit i bylinky. Asi nejosvědčenější a nejznámější pomocník pro otěhotnění je kontryhel, který posiluje především dělohu. Mezi další bylinky pomáhající otěhotnění patří maliník, heřmánek, meduňka či maca peruánská.

Horká voda neprospívá spermiím ani ovulaci

Možná i vy si po práci napustíte horkou vanu a klidně se do ní i na několik hodin naložíte. Třebaže vás to překvapí, tento rituál je dobré čas od času vynechat. U mužů je totiž známo, že spermiím horká voda a celkově teplo nedělá dobře. U žen pro změnu může horká voda vyvolat problémy s ovulací.

Méně lubrikantu může přinést úspěch

Při pohlavním styku je lepší vynechat jakékoli lubrikační gely, které mohou pohyb spermií velice ztížit, některé i znemožnit. Na druhou stranu jsou k dostání i speciální lubrikační gely, které mohou proces oplodnění podpořit. U nás najdete Conceive gel na podporu početí 75ml nebo gel s aplikátorem (8ks x 4ml). Proto dávejte pozor, co používáte.

To je jen pár babských rad, které můžete začlenit do svých zvyklostí. V případě dlouhodobé neúspěšné snahy otěhotnět je ovšem lepší poradit se svým gynekologem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení