Mateří kašička - superpotravina na podporu plodnosti

Problémy s početím miminka má v dnešní době čím dál více párů. Naštěstí existuje mnoho přírodních produktů a potravin, které mohou zvýšit vaši šanci na těhotenství. Slyšeli jste například už o mateří kašičce?

Opomíjená superpotravina

Jde o potravinu, kterou řadíme mezi superpotraviny. Mezi ně patří potraviny s vysokými výživnými hodnotami, které jsou pro náš organismus velmi významné. V období, kdy se ženy snaží o miminko a následné těhotenství, je pro ženský organismus zvláště důležité přijímat vitamíny a minerály. A takovou potravinou, která nám tyto cenné látky dodá, je právě mateří kašička, která je výborným pomocníkem při problémech s početím miminka.

Co je mateří kašička?

Mateří kašička, kterou produkují žlázy dělnic, vyživuje včelí královnu i larvy včel. Co ale tak zázračného obsahuje? Je především zdrojem aminokyselin, vitamínů A, B, E, C, a D, železa a vápníku. Kromě těchto látek obsahuje také acetylcholin, který je potřebný k přenosu nervových vzruchů mezi buňkami.

Proč mateří kašička?

Příčin neplodnosti je mnoho. Jednou z nich ale může být nedostatek hormonů. Mateří kašička podporuje endokrinní systém a může napodobit estrogen důležitý pro správnou genovou expresi. Po vysazení hormonální antikoncepce může právě mateří kašička pomoci srovnání menstruačního cyklu. Pravidelná konzumace mateří kašičky podporuje produkci a vývoj zdravých vajíček, posilňuje imunitní systém a také preventivně působí proti rakovině prsu. Mateří kašička v kombinaci s včelím pylem pomáhá i při mužské neplodnosti.

Jak mateří kašičku užívat?

Mateří kašička se prodává ve formě kapslí či v tekuté podobě v ampulích. Mateří kašičku není vhodné užívat dlouhodobě, ale spíše v intenzivní kúře jednou až dvakrát ročně, případně při snaze otěhotnět. Mateří kašička se ovšem nedoporučuje již těhotným ženám, neboť má vliv na hormonální systém ženy a mohla by tak vyvolat nepříjemné projevy.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení