Kyselina listová v těhotenství

Která nastávající maminka se nestará o blaho svého nenarozeného děťátka? To, že nikotin a alkohol v těhotenství jsou absolutním tabu, je dnes všem jasné. Mnoho žen však neví, že odpovídající dávka správných živin je pro vývoj dítěte velmi důležitá. V této souvislosti je jednou z nejdůležitějších živin kyselina listová.

podpora-plodnosti-prirodnymi-prostriedkami-caje-tinktury-cviky-meranie-bazalnej-teploty

Zdravá výživa

Přáním každé ženy je přivést na svět zdravé dítě. Kyselina listová zvaná také "těhotenský vitamín" je nenahraditelná pro fyzický vývoj dítěte a pro hladký průběh těhotenství. Je hrozné, že jen málo žen je dostatečně informováno o účinku a významu kyseliny listové!

Kyselina listová zajišťuje zdraví matky a dítěte

Mnohé ženy mají jen přibližnou představu o významu kyseliny listové během těhotenství. Myslí si, že tento vitamin B má plodné účinky. To je omyl. Kyselina listová nezvyšuje šance na otěhotnění, ale snižuje riziko deformit u nenarozených dětí a to tím, že podporuje buněčné dělení a růst funkce těla. Užíváním kyseliny listové lze zabránit vrozeným tělesným chybám jako jsou např. rozštěp patra, srdeční vady a defekty neurální trubice a s tím i spojené komplikace během těhotenství, ovšem tehdy, když se s jejím užíváním začne včas.

V našom eshopu můžete najít kyselinu listovou v PinkFertile (pro ženy) a Bluefertil (muži).

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení