Kotvičník zemní - bylinka pro muže i ženy

V dnešní době vzrůstá počet párů, které trápí neplodnost. Některé důvody neplodnosti jsou řešitelné, jiné bohužel ne. Pokud se vám ještě nechce na vyšetření a chcete zkusit plodnost ovlivnit přírodní cestou, máme pro vás tip na mimořádnou léčivou bylinku, která by právě vám mohla pomoci. Seznamte se s kotvičníkem zemním.

plodnost

Léčba přírodní cestou

Kotvičník zemní má široké uplatnění. Pomáhá například při problémech s kardiovaskulárním systémem, močovým ústrojím a v poslední době se užívá také při problémech s neplodností. Výhodou této bylinky je, že pomáhá ženám i mužům, a proto pokud nemůžete delší dobu otěhotnět, zkuste svému partnerovi i sobě naordinovat čaje či tabletky kotvičníku.

Proč a jak užívat kotvičník?

Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina s výraznými žlutými květy. Tuto bylinku můžete užívat jako čaj, kdy 1 – 6 g usušené a nadrcené natě zalijete horkou vodou a 15 minut necháte louhovat. Kromě toho je možné připravit odvar z podrcených kořenů, které zalijete vodou a 15 minut vaříte. Poté je přeceďte a pijte nejlépe půl hodiny před jídlem.

Jestliže chcete pocítit účinky kotvičníku na vlastní kůži, musíte jej užívat pravidelně, ostatně tak je to vlastně s každým lékem. Na trhu jsou rovněž vyráběny různé doplňky stravy a tablety z kotvičníku.

Účinky kotvičníku

A nyní se zaměříme pouze na problémy s plodností a na to, jak vám může kotvičník pomoci. Ženám je často při léčbě neplodnosti naordinován synteticky vyráběný estrogen. Ovšem při užívání kotvičníku se hladina estrogenu zvýší přirozenou cestou a ženské tělo se dostane do hormonální rovnováhy. To ale není jediný účinek, který má na ženy kotvičník. Mimo jiné zvyšuje i sexuální apetit, a to jak u žen, tak mužů. V souvislosti s mužskou plodností kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu, zlepšuje kvalitu spermií a zlepšuje potenci.

Kotvičník má ovšem daleko více účinků na vaše zdraví. Pozor však, kontraindikacemi je těhotenství, kojení a rakovina prostaty. Pokud si nejste jistí, poraďte se raději svým lékařem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení