Jak otěhotnět po antikoncepci?

Mnoho žen díky antikoncepci zapomnělo na bolestivou menstruaci, nepravidelný cyklus a migrény. Co ale nastane po vysazení antikoncepce? Nezpůsobily náhodou pilulky neplodnost?

ako-otehotniet-po-antikoncepcii-otehotnenie-sk-problemy-s-otehotnenim

Možná se vám nepodaří otěhotnět hned první měsíc. Pro tělo je ale vysazení antikoncepce signálem k tomu, aby opět začala ovulace.

Někdy to dost trvá

K té může dojít v některých případech až za několik měsíců, ale neznamená to, že k ní nedojde vůbec. První měsíc po vysazení pilulek dojde k ovulaci u 60% žen. Nemusíte mít obavy, nejsou žádné důkazy o tom, že dlouholeté užívání hormonální antikoncepce způsobuje neplodnost.

Určitou roli v tom, za jak dlouho se vám podaří otěhotnět, až pilulky přestanete brát, může mít věk a také to, zda už máte děti. Nad 30 let se čas prodlužuje.

Věk a předchozí porody jsou důležitými faktory

Ženám, které již porodily dítě, většinou trvá velmi krátce počít dítě další. U žen do 30 let, které nikdy dítě neměly, byla sice porucha ovulace po vysazení antikoncepce zaznamenána, ale jen na krátkou dobu.
A konečně u žen, kterým je více než 30 let, trvalo nejdelší dobu po vysazení otěhotnět, což ale neznamená, že zůstaly neplodné.

Pište si to!

I když se Vám první nebo druhý cyklus po vysazení antikoncepce nepodařilo otěhotnět, důkazy vědeckých studií hovoří o tom, že se nemusíte obávat. Ihned poté, co hormony přestanete brát, si začněte vést menstruační kalendář. Pečlivé záznamy Vám pomohou sledovat změny cyklu a délku menstruace a odhadnout čas, kdy by měla přijít ovulace. Pokud se Vám přece jen bude zdát, že otěhotnění trvá delší dobu, než by mělo, zajděte se poradit s lékařem. Menstruační kalendář vezměte s sebou a poraďte se s ním o všem, co Vám není jasné. Nezapomeňte, že na otěhotnění může mít vliv stres, váhové výkyvy a nadměrné cvičení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení