Důležité vitamíny pro plodnost a těhotenství - 1.díl

Není žádným tajemstvím, že plodnost párů bohužel klesá a problémům s početím tak musí čelit více a více párů. Některým párům trvá otěhotnění dlouhou dobu, ale nakonec se povede, některé bohužel to štěstí nemají a musí na vyšetření. Šanci na otěhotnění však můžeme podpořit hned několika způsoby, a to například úpravou stravovacích návyků a životního stylu, příjmem přírodních látek a bylinek či cvičením hormonální jógy. Svému tělu můžeme pomoci i dodáním potřebných vitamínů a živin. Z důležitých vitamínů pro početí jsou to především kyselina listová, vitamín D a hlavně vitamín E. V dnešním článku se proto na ně podíváme podrobněji.

oneskorena-menstruacia-meskajuca-menstruacia-chybajuca-menstruacia-ovulacia-plodne-dni-neplodne-dni-som-tehotna-otehotnenie-sk-ako-otehotniet

Seznamte se s vitamínem plodnosti

Vitamínem plodnosti je nazýván vitamín E, který je pro početí velmi důležitý. Má totiž velký vliv na kvalitu pohlavních buněk a produkci hormonů. U mužů má vliv na pohyblivost a množství spermií. U žen může být nedostatek tohoto vitamínu spojován se samovolnými potraty. Co tedy zařadit do jídelníčku, abychom neměli o tento vitamín nouzi? Mandle, sezamová semínka, vejce, listová zelenina a tučné ryby - to vše je zdrojem vitamínu E.

Nezapomínejte na kyselinu listovou

Dalším důležitým vitamínem, jak před početím, tak v průběhu těhotenství, je kyselina listová. Ta má vliv na správné dělení buněk i vývoj zárodečných tkání během těhotenství. Snižuje riziko vývojové vady míchy a mozku i různých vývojových vad kardiovaskulární systému, močového ústrojů a trávicího ústrojí. A kde kyselinu listovou najdeme? Především ve špenátu, kapustě, červeného řepě, luštěninách či vlašských ořeších. Před početím je doporučená denní dávka kyseliny listové 400 µg, během prvního trimestru pak 600 µg.

V našom eshopu můžete najít kyselinu listovou v PinkFertile (pro ženy) a Bluefertil (muži).

Vitamín nejen pro lepší náladu

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na vitamín D, který je zodpovědný za tvorbu pohlavních hormonů. Dostatečná tvorba hormonů ovlivňuje ovulaci a hormonální rovnováhu. Při nepravidelném cyklu bychom měli zvýšit denní příjem právě tohoto vitamínu. Organismus vitamín D získává především ze slunečního svitu, ovšem dalšími zdroji jsou i vejce a tučné ryby.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení