Divoký a vášnivý sex zvyšuje šanci na početí

Zapomeňte na diety, speciální recepty a cvičení. Početí dítěte neusnadní nic víc než kvalitní sex. Pokud je vášnivý, divoký, energický, provedený s chutí a hlavně maximálním uspokojením obou partnerů, zvyšuje podle odborníků výrazně šanci na početí miminka.

ako-otehotniet-plodnost-problemy-s-otehotnenim-problem-otehotniet

Stále platí, že děti se rodí z lásky, čím větší a intenzivnější je, tím je početí pravděpodobnější.

"Páry, které se marně snaží počít dítě, často zmiňují to, že se sex stal trochu rutinou a povinností, je mechanický. Ale to je právě zásadní chyba," varuje androlog Allan Pacey z Sheffield University.

"Sex by měl být tak divoký a vzrušující, jako když se dva lidé potkají poprvé, když nemyslíte na dítě, tím se zvýší šance na jeho početí" dodal pro britský deník The Guardian člen Britské společnosti pro plodnost.

Klíčem k úspěchu je něco, čemu říkají sexuologové "labužnický sex". Ze soulože musí mít oba partneři požitek, oba se na sex musí těšit a užívat si ho od začátku do konce. Jedině tak se totiž tělo vyburcuje k maximální plodnosti.

Muži vyprodukují při souloži v průměru 250 milionů spermií, ale při tzv. labužnickém sexu to bývá až o 50% více. A čím více se rozkoš stupňuje a oddaluje, čím větší je extáze, tím spermií přibývá. Podle Paceyho na každých pět minut soulože navíc připadá asi o 25 milionů spermií více.

"Čím lepší ten sex je, tím větší je šance na početí dítěte," dodává také doktorka Joanna Ellingtonová, americká odbornice na reprodukční fyziologii.

"Jednou z věcí, kterou si muži neuvědomují je, že čím jsou vzrušenější, tím více varlata vysají a dostanou se až ke skrytým rezervám. Takže když máte něco, čemu já říkám labužnický sex, kdy si ten čas opravdu užijete a oba partneři si to užijí, pak muže více stimulujete a vyprodukuje více ejakulátu se zdravějšími spermiemi." dodala Ellingtonová.

Ale kvalitní orgasmy mají vliv i na plodnost žen. "Když žena zažívá orgasmus, pak víme, že silnějšími kontrakcemi lépe nasává sperma do děložního krčku a do dělohy," dodal Pacey.

Převzato z webu ona.idnes.cz
Autor: Famous

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení