Víte, jak správně pečovat o nehty?

Ať chceme nebo ne, ruce a nehty jsou naší vizitkou. V každodenním kontaktu podáváme ruku na pozdrav či seznámení a to, jak vypadají naše ruce nebo nehty, může ovlivnit okolí. Někteří zkrátka na první pohled dají! Můžete mít dokonalý make-up, účes i outfit, ale oprýskaný lak na nehtech nezanechá nejlepší dojem. Přitom stačí věnovat péči o ruce pár minut každý den a výsledek se rychle dostaví. Jestliže máte ale dostatek času a peněz, je samozřejmě nejjednodušší variantou pravidelná návštěva manikérky. I domácí péče ovšem může plně vynahradit manikúru profesionálů. Nevěříte?

Co nehty potřebují?

Základem zdravých nehtů je kvalitní výživa, jejíž jednotlivé složky nehtu dodají potřebné vitamíny a minerální látky. Pro nehty je důležitý zejména přísun aminokyselin, zinku a biotinu. Pokud váš jídelníček neobsahuje dostatečné množství těchto látek, určitě je zkuste užívat aspoň pomocí doplňků stravy.

Na nehtech se bohužel projevuje i pitný režim a dehydratace. V případě, že tělu nedodáváme dostatek vody, nehty jsou suché a snadno se lámou či třepí.

Další důležitou zásadou je, že bychom místo stříhání nehtů měli dát přednost pilování. Pozor byste si však měli dát na správnou techniku pilování, která je velice důležitá. Nikdy nepilujte nehty sem a tam, ale vždy postupujte pouze jedním směrem. Taktéž je lepší použít papírový pilník než kovový či skleněný. Možná vás to překvapí, ale nehty nikdy nepilujte hned po koupeli, jelikož jsou měkké a mohli byste je snadno poškodit.

Nezapomínejte ani na okolí nehtů

Co se týče rukou a nehtového okolí, hydrataci jim snadno dodáte například pomocí olejové lázně, která je krásně zvláční. Lázeň připravíte tak, že si napustíte teplou vodu a přidáte do ní olivový nebo mandlový olej. Ruce do lázně ponořte přibližně na 10 minut a potom je usušte. Než si začnete lakovat nehty, měli byste použít speciální podkladovou bázi.

Takovou bází může být například vitamínová báze absolut care, která bsahuje vitamín A, C, E, B5, meristématické buňky růže a arganový olej. Jde tak o dokonalou a komplexní výživu pro vaše nehty, jejich regeneraci a v neposlední řadě také jejich ochranu. Tyto výživné látky podporují růst nehtů, stimulují tvorbu keratinu, hydratují nehty, dodávají nehtům lesk a zpevňují je. Nechte bázi pořádně zaschnout a poté naneste lak tak, jak jste zvykl