TEST pro ženu: Je můj partner připraven mít dítě?

Pojďme mluvit o plánování rodiny. Jak můžeme otevřeně hovořit se svým partnerem pokud jde o děti? Máte stále pocit, že ještě není připraven být otcem i když vy tento sen máte už dávno? Kdysi to bylo jednoduché - postav dům, zasaď strom, zploď syna. Dnes to již není takovou samozřejmostí.

Více a více mužů si klade otázku - mít dítě a pokud ano, tak kdy? Role otce v dnešní společnosti není jasně vymezena, genderové role se mění. Zatímco u žen již biologické hodiny tikají, u mužů to od přírody trvá déle. Pro ně je to často otázkou života, kdy plánovat rodinu. Zkusme je my ženy otestovat, jak na tom naši partneři jsou a po výsledku testu připravit romantický večer s cílem mít potomka, popř. mu dopřát ještě trochu času. Pokud však naše hodiny tikají už příliš dlouho a silně, zkusme udělat něco, co našeho partnera přiměje zamyslet se i nad touto stránkou života...

TEST

1. Chcete koupit nové auto.
a) Intenzivně studuje porovnávání na téma "rodinné auto" z různých časopisů.
b) Jeho pohled koketuje s malým sportovním autem, které láká k romantickým vyjížďkám...
c) Učarovalo ho coupé s geniálním vybavením, které má na každého zapůsobit. A samozřejmě s kufrem, do kterého se vejde jeho sportovní taška.

2. Se svými přáteli:
a) Je neoddělitelně spojen. Všechno nebo nic. Znají se od mládí a dělí se o všechno, košile, dívky, zábavu i bolesti.
b) Vyráží často ven. Zajímá se o všechno, kde se něco nového dozví, na diskotéce, při fotbale. Častokrát "táhne" celou noc.
c) Netráví mnoho času. Jde o tzv. poustevníka. Jeho přátele spočítáte na prstech jedné ruky. Preferuje večeři ve dvou při dobrém filmu nebo prostě poslechem hudby.

3. Jak nejraději tráví svou dovolenou?
a) Spolu s jeho bratry a sestrami a jejich dětmi na rodinné dovolené v domácím prostředí. Jeho specialitou jsou příjemné večeře u táboráku, i když grilované klobásky jsou občas příliš pikantní.
b) V hotelu s plnou penzí v exotickém prostředí. Nesmí chybět bazén, koktejly, disco a také příjemná dámská společnost.
c) Na horském kole na Sibiři nebo lezením na Mont Everest. Nejlépe tak daleko a tak extrémně, jak je to jen možné.

4. Jeho oblíbená zábava?
a) Jeho vášní je již několik let pouštění draků. Zkusil už i bungee jumping, ale k tomu už ho nikdy nikdo nepřemluví...
b) Setkávat se s přáteli a trávit s nimi víkendy u filmů. Organizovat pizza orgie u televizorů. Nemá jednu volnou minutu.
c) Preferuje domácí práce. Jde o typického kutila. Vrtačka a šroubovák jsou jeho stálými společníky. Je odborník v manuálech, které byly přeloženy z japonštiny.

5. Jak se cítí doma?
a) Jde o pána domu pokud se jedná o domácí práce ... ale nakonec má ještě i jiné kvality.
b) Když přijde po fotbalovém tréninku domů má uši jen pro Vás. Po 5 minutách při televizoru usíná.
c) Miluje post-avantgardní klavírní koncerty a převrácený pohár nebo flek na koberci ho při přivádějí do zuřivosti. Pro jeho blaho je důležitý dokonalý design interiéru.

VÝSLEDEK

Nechce nic víc na světě než mít dítě. (nejvíce odpovědí a)
Je odhodlán pro vztah. Nebojí se podat pomocnou ruku a obklopit se dětmi. Potenciálně je to ideální otec. Sní o tom, že bude mít velkou rodinu. Jedno nebo dvě děti je OK, ale on by měl nejraději celý fotbalový tým. Ale kdoví, jak to bude po prvním dítěti, určitě i on změní názor a jeho fotbalový tým mu bude stačit tak s 2-3 hráči 

Nechte mu ještě trochu času. (nejvíce odpovědí b)
Ještě potřebuje trochu času, aby si uvědomil, že se chce / má stát otcem. Jeho okruh přátel zastává velmi důležité místo v jeho životě. Ale to se může brzy změnit, když nastane situace, že někteří z přátel pozná štěstí být otcem dřív než on. A tak jak nedávno tlačil košík v supermarketu, tak si to bude muset umět představit i s kočárkem.

Snad později ... (nejvíce odpovědí c)
Tento muž chce trávit většinu času jen sám se sebou. Momentálně je pro něj důležitý osobnostní růst, ať už profesionální nebo se věnovat svým koníčkům, např. sportu. Když přijde domů, chce mít tichou hlavu a výkřiky novorozence nejsou na místě. Ale trpělivost, člověk může změnit svůj názor rychleji než si myslíte.