Těhotenství s sebou přináší i řadu výhod

1. Příjemné vedlejší účinky těhotenství - poznávání nových lidí

Těhotenství je zlomovým bodem v životě každé ženy. Takové těhotenství je také skvělá příležitost poznat nové lidi. Budete přece potřebovat nové přátele - lidí, se kterými si můžete vyměňovat celé hodiny informace o kojení, přebalování, dětských nemocech a podobně, a to bez přestání dokola.

2. Ten nejlepší vedlejší účinek - nakupování!

Konečně skvělá záminka toulat se obchodními centry a nakupovat roztomilé dětské oblečení! A stejně tak potřebuje novorozenec ty roztomilé plyšové žirafy, alespoň dvě rozkošné hřejivé deky, nadýchané polštáře, plenky a ještě a ještě a ještě (našlo by se určitě alespoň tisíc dalších věcí). Je to samozřejmě nesmysl, novorozenec potřebuje hlavně lásku a Vaši pozornost a péči. Nicméně v průběhu těhotenství si Vám to netroufne říct nikdo - ze strachu, že na něj vybalíte své hormonální výkyvy nálad. A proto - v klidu nakupujte!

3. Krásná a těhotná - hormony, jako omluva na všechno!

Když už mluvíme o hormonech: klidně si poplačte pokud sledujete film, který Vás dojímá k slzám. Pokud budoucí tatínek přijde i jen o dvě minuty později, než slíbil, klidně ho za to vyhubujte. Pokud si na tváři objevíte vyrážku, nezoufejte, ona opět zmizí. Nechte své emoce volně běhat. I v tomto případě jsou na vině zase oni. Nikdo Vám Vaše chování nebude vyčítat!

4. Skvělá výhoda - místa k sezení

Samozřejmě, že je namáhavé, pokud se musíte pohybovat s 10 kily navíc, hlavně uprostřed horkého letního dne. A tak je přirozené, že lidé ve veřejných dopravních prostředcích nabízejí těhotné ženě místo k sezení. To je to nejmenší, co mohou udělat pro ženy s oteklýma nohama, nevolnostmi, křečmi v nohou a pálením žáhy!

5. Výhoda těhotenství - ta zpráva: "Mami, tati, jsem těhotná!"

Přinese do rodiny velký rozruch. Z prvotního šoku se brzy vzpamatují, začnou plakat dojetím, že jejich dcera, bude mít vlastní dítě. Neustále Vám budou telefonovat, starat se o Vás, aby Vám nic nechybělo. Rodina se tak dostane na skutečné první místo.

6. Příjemný vedlejší účinek těhotenství - dítě je na prvním místě

Když už jste v době, kdy první dojemné momenty ustaly, všichni se těší na miminko, přichází na řadu i to méně příjemné - nadýmání, pálení žáhy, pocity těžkých nohou a mnohé jiné projevy. Ale nakonec na to všechno zapomenete - ano, ten čas, kdy uvidíte své děťátko se tak rychle blíží!

7. Mateřská dovolená

Už je to tady! - chcete křičet poslední den před nástupem na mateřskou dovolenou .. Každá těhotná žena se může těšit na to, že šest týdnů před termínem porodu nastoupí na mateřskou dovolenou. Pořádně si odpočiňte, načerpejte sílu na příchod děťátka, protože pak se budete otáčet jen kolem něho.

8. Výhoda prvního těhotenství - těhotná žená netuší jaký bude porod

A to je dobrá věc. Doporučujeme nečíst všechny ty články a příběhy o porodech jiných žen. Každý porod je jiný a nikdo neví předem, jak silné budou porodní bolesti a jak dlouho to bude trvat. A při druhém dítěti na ty první bolesti zapomenete - to Vám zaručujeme!

9. Výhoda těhotenství - dárky k narození

Po porodu dostává většina žen kytici - ale ne z nějakých levných květů, musí to být pořádná kytice např. růží. Když se vrátí žena z porodnice domů, určitě ji potěšíte čisťoučkým bytem, kde se bude všechno jen tak lesknout čistotou a ... bude na ni čekat dárek. Ten necháme na Vaší fantazii, svou ženu přece znáte nejlépe!