Pomoc jménem hormonální jóga

Hormonální jóga nebo přesněji také hormonální jógová terapie jsou speciálně sestavené jógové cviky pro vyrovnání hladiny hormonů. Jestliže jste už někdy zkusili lekci běžné jógy, určitě dobře víte, jak je jóga všeobecně účinná. Proto se dnes podíváme na to, jak může hormonální jóga napomoci léčbě neplodnosti.

Co je hormonální jóga?

Zakladatelkou této speciální terapie je Dinah Rodrigues. Na lekcích hormonální jógové terapie se provádí vždy stejná pevně daná sestava cviků, které mají ženskému tělu pomáhat harmonizovat hladiny hormonů. Sestava se skládá z 21 na sebe navazujících jogínských ásan.

Vždy se začíná pěti aktivačními cviky, za kterými následuje 16 dalších poloh včetně příjemné relaxace. Mezi jednotlivými ásanami je zařazeno speciální dechové cvičení a cvičení na cirkulaci energie. Celá sestava zabere 30 minut, a proto ji je možné pravidelně cvičit doma, na zahradě či v parku.


Kdo stojí za hormonální jógou?

Vše začalo u gynekologa zakladatelky Dinah Rodrigues, který nemohl uvěřit, v jaké dobré kondici je tato vitální dáma ve svém věku a jak vysoké hodnoty ženských hormonů má i po přechodu. Díky tomu byl odstartován výzkum, který potvrdil, že po třech měsících pravidelného cvičení této sestavy třikrát týdně se u žen zvýšily hladiny hormonů o neuvěřitelných 254 procent.


Proč cvičit hormonální jógu?

Hormonální jógová terapie má vliv na hormonální systém - na hormony nadledvin, štítné žlázy, hypofýzy a na pohlavní orgány. S touto jógovou terapií se doporučuje začít v případě, že nemáte žádné problémy po 35. roce. Tehdy začínají hladiny hormonů klesat.

A s čím vším může ženám hormonální jóga pomoci? Jedná se o ztrátu menstruace a ovulaci, nepravidelný cyklus, bolestivou menstruaci, zmírnění obtíží při menopauze, únavu, nedostatek energie a v neposlední řadě také o problém neplodnosti. Díky srovnání hormonálního systému pomáhá hormonální jóga srovnat hormonální systém, který má vliv na pravidelnou menstruaci a mnoho dalšího. Může tak pomoci vyřešit vaši neplodnost, a to bez doktorů a léků.

Abychom se cítili dobře, nebyli ve stresu, i když není důvod, nebo dokonce nepropadali depresím, je potřeba mít hladiny hormonů stabilizované. Rozhodit je přitom může hodně faktorů, jako je například věk, životní styl, různé léky a další. Cvičením se přirozeně zklidníte a vypustíte starosti, což je pro otěhotnění prvním důležitým faktorem.