Pět nejčastějších babských rad, jak otěhotnět

Ne každé ženě se podaří otěhotnět v momentě, kdy se s partnerem rozhodnout počít miminko. Pokud se však snažíte o miminko teprve pár měsíců, nemusíte se hned obávat, že je něco v nepořádku. Je to v podstatě normální. Rychlost otěhotnění vždy záleží na mnoha faktorech, a to obou partnerů. Velkou roli hraje věk, kuřáctví, životní styl, stres, zdravotní stav a další kritéria. Pro úspěch početí miminka je důležité i správné načasování na plodné dny. Kromě toho vám dnes ale přinášíme i pět takzvaných babských rad, které vám mohou dopomoci k vytouženému miminku.

Stres početí neprospívá

Stres je jeden z důležitých faktorů, které mají velký vliv na oplodňovací proces. Mnoho žen znervózní, pokud nejsou po prvních pokusech těhotné a začínají na celý proces více tlačit. Čím více tlačí a jsou tak ve stresu, tím menší šance na početí je. Je proto dobré, když žena toužící po miminku nemyslí jen na tohle, ale má svoje zájmy, koníčky i práci a zkrátka se soustředí na cokoli, co ji dokáže udržet v pozitivním rozpoložení.

Zdravý životní styl

Tuto radu každý z nás dobře zná, přesto však není špatné si připomenout, že právě v období před otěhotněním a během těhotenství je důležité dodržovat přísun vitamínů a minerálů, nekouřit a omezit alkohol na minimum. Tělesná hmotnost má na otěhotnění rovněž vliv - dobrá není ani nadváha ani podváha. Pokud máte v této oblasti problémy, zkuste se dostat do optimální kondice a vaše šance na otěhotnění rozhodně vzrostou.

I bylinky mohou pomoci

Kromě životního stylu mohou reprodukční systém podpořit i bylinky. Asi nejosvědčenější a nejznámější pomocník pro otěhotnění je kontryhel, který posiluje především dělohu. Mezi další bylinky pomáhající otěhotnění patří maliník, heřmánek, meduňka či maca peruánská.

Horká voda neprospívá spermiím ani ovulaci

Možná i vy si po práci napustíte horkou vanu a klidně se do ní i na několik hodin naložíte. Třebaže vás to překvapí, tento rituál je dobré čas od času vynechat. U mužů je totiž známo, že spermiím horká voda a celkově teplo nedělá dobře. U žen pro změnu může horká voda vyvolat problémy s ovulací.

Méně lubrikantu může přinést úspěch

Při pohlavním styku je lepší vynechat jakékoli lubrikační gely, které mohou pohyb spermií velice ztížit, některé i znemožnit. Na druhou stranu jsou k dostání i speciální lubrikační gely, které mohou proces oplodnění podpořit. U nás najdete Conceive gel na podporu početí 75ml nebo gel s aplikátorem (8ks x 4ml). Proto dávejte pozor, co používáte.

To je jen pár babských rad, které můžete začlenit do svých zvyklostí. V případě dlouhodobé neúspěšné snahy otěhotnět je ovšem lepší poradit se svým gynekologem.