Péče o tělo v těhotenství

Většina žen velmi intenzivně prožívá těhotenství a celkem vědomě zacházejí se svým tělem. Můžete zažít zcela nový pocit a poznat své tělo a jeho změny. Užijte si to a udělejte v tomto krásném období něco dobrého pro sebe.

Protože tělo má v těhotenství vysoké nároky, zaslouží si především velkou porci péče. Zejména oblasti břicha a hrudníku se velmi změní, proto potřebují zvláštní péči. Právě v těchto oblastech podobně jako na zadku a nohou je kůže velmi natažená. Pokožka je v těhotenství sušší, se svědivými a suchými místy (a to nejen na místech výše uvedených, ale např. i na zádech). Pro zlepšení krevního oběhu se můžete při sprchování nebo koupání masírovat drsnou houbičkou nebo mycí froté rukavicí. Pravidelné natírání hydratační emulzí nebo olejem je nutné. Buďte velmi opatrné při výběru kosmetických produktů, abyste si nevyvolaly alergii. Nejprve otestujte nový produkt nejlépe na předloktí. Sprchový gel by měl být vždy hydratační s pH 5,5. Po těhotenství byste měly pokračovat se svými výrobky běžné péče o pleť, protože většina dětí je velmi citlivých na změny mateřského pachu. Takto poznají svou matku.

Chcete-li zabránit striím, můžete pravidelně provádět masáž olejem. Samozřejmě je příjemné, provádí-li masáž partner. Není nutný speciální krém nebo olej proti striím, protože jejich účinek se neprokázal. Nejúčinnější je pravidelné natírání a masírování  jakýmkoliv krémem. Je to frustrující, ale pokud má žena predispozice k slabým pojivovým tkáním, které zapříčiňují obrovské natažení, je pravděpodobné, že navzdory všem opatřením bude mít těhotenské strie. Dobrou zprávou je, že tyto po těhotenství vyblednou a jsou sotva viditelné.

V těhotenství je obzvláště dobrá koupel. Ta uvolňuje a může poskytnout úlevu bolesti zad či nadýmání v závislosti na přísadách do koupele. Mnoho žen věnuje tento čas myšlenkám na nenarozené děťáko a péči o své tělo. Nicméně byste měla dávat pozor, aby voda nebyla příliš horká a aby lázeň netrvala příliš dlouho. To by Vaší suché pokožce ještě víc uškodilo. Pak byste se měla dobře nakrémovat a pokožku jemně promasírovat. Nechte se hýčkat!

Během těhotenství se můžete těšit krásným vlasům. Cyklus vlasů se v těhotenství prodlužuje, vypadává jich podstatně méně. Vaše vlasy budou plnější a objemnější. U některých žen je pozorován růst tmavších vlasů.

Speciální péče o vlasy není nutná. Barvit a tónovat byste je však neměly, aby se chemické složky barvy nedostaly přes pokožku hlavy do vašeho organismu a dále k dítěti.
Poznámka: Informace na celém webu nesmí v žádném případě nahradit odbornou lékařskou konzultaci a péči kvalifikovanými lékaři.