Kyselina listová v těhotenství

Která nastávající maminka se nestará o blaho svého nenarozeného děťátka? To, že nikotin a alkohol v těhotenství jsou absolutním tabu, je dnes všem jasné. Mnoho žen však neví, že odpovídající dávka správných živin je pro vývoj dítěte velmi důležitá. V této souvislosti je jednou z nejdůležitějších živin kyselina listová.

Zdravá výživa

Přáním každé ženy je přivést na svět zdravé dítě. Kyselina listová zvaná také "těhotenský vitamín" je nenahraditelná pro fyzický vývoj dítěte a pro hladký průběh těhotenství. Je hrozné, že jen málo žen je dostatečně informováno o účinku a významu kyseliny listové!

Kyselina listová zajišťuje zdraví matky a dítěte

Mnohé ženy mají jen přibližnou představu o významu kyseliny listové během těhotenství. Myslí si, že tento vitamin B má plodné účinky. To je omyl. Kyselina listová nezvyšuje šance na otěhotnění, ale snižuje riziko deformit u nenarozených dětí a to tím, že podporuje buněčné dělení a růst funkce těla. Užíváním kyseliny listové lze zabránit vrozeným tělesným chybám jako jsou např. rozštěp patra, srdeční vady a defekty neurální trubice a s tím i spojené komplikace během těhotenství, ovšem tehdy, když se s jejím užíváním začne včas.

V našom eshopu můžete najít kyselinu listovou v PinkFertile (pro ženy) a Bluefertil (muži).