Kotvičník zemní - bylinka pro muže i ženy

V dnešní době vzrůstá počet párů, které trápí neplodnost. Některé důvody neplodnosti jsou řešitelné, jiné bohužel ne. Pokud se vám ještě nechce na vyšetření a chcete zkusit plodnost ovlivnit přírodní cestou, máme pro vás tip na mimořádnou léčivou bylinku, která by právě vám mohla pomoci. Seznamte se s kotvičníkem zemním.

Léčba přírodní cestou

Kotvičník zemní má široké uplatnění. Pomáhá například při problémech s kardiovaskulárním systémem, močovým ústrojím a v poslední době se užívá také při problémech s neplodností. Výhodou této bylinky je, že pomáhá ženám i mužům, a proto pokud nemůžete delší dobu otěhotnět, zkuste svému partnerovi i sobě naordinovat čaje či tabletky kotvičníku.

Proč a jak užívat kotvičník?

Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina s výraznými žlutými květy. Tuto bylinku můžete užívat jako čaj, kdy 1 – 6 g usušené a nadrcené natě zalijete horkou vodou a 15 minut necháte louhovat. Kromě toho je možné připravit odvar z podrcených kořenů, které zalijete vodou a 15 minut vaříte. Poté je přeceďte a pijte nejlépe půl hodiny před jídlem.

Jestliže chcete pocítit účinky kotvičníku na vlastní kůži, musíte jej užívat pravidelně, ostatně tak je to vlastně s každým lékem. Na trhu jsou rovněž vyráběny různé doplňky stravy a tablety z kotvičníku.

Účinky kotvičníku

A nyní se zaměříme pouze na problémy s plodností a na to, jak vám může kotvičník pomoci. Ženám je často při léčbě neplodnosti naordinován synteticky vyráběný estrogen. Ovšem při užívání kotvičníku se hladina estrogenu zvýší přirozenou cestou a ženské tělo se dostane do hormonální rovnováhy. To ale není jediný účinek, který má na ženy kotvičník. Mimo jiné zvyšuje i sexuální apetit, a to jak u žen, tak mužů. V souvislosti s mužskou plodností kotvičník zvyšuje hladinu testosteronu, zlepšuje kvalitu spermií a zlepšuje potenci.

Kotvičník má ovšem daleko více účinků na vaše zdraví. Pozor však, kontraindikacemi je těhotenství, kojení a rakovina prostaty. Pokud si nejste jistí, poraďte se raději svým lékařem.