Jak pomáhá Mojžíšova metoda s neplodností?

Realitou dnešní doby je bohužel vzrůstající počet neplodných párů. Po zjištění příčiny nemožnosti otěhotnět zpravidla nastává adekvátní léčba, nebo umělé oplodnění. Dříve než ale nastane hormonální léčba, či případný pokus o umělé oplodnění, představme si takzvanou metodu první volby, kterou je Metoda Ludmily Mojžíšové.

 

Proč Mojžíšova metoda?

Na začátek bychom si měli představit samotnou Ludmilu Mojžíšovou, která pracovala jako zdravotní sestra a poté jako asistentka na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Zajímala se o funkční poruchy pohybového systému a podařilo se jí vyvinout tuto metodu.

Zprvu byla používána především u sportovců. Teprve až později si všimla souvislostí a začala spolupracovat s gynekologem, se kterým tuto metodu pro neplodné ověřili. Podle této rehabilitační pracovnice stačí uvolnění svalových stahů v oblasti páteře a pánevního dna. Tuto léčbu mohou podstoupit i muži, u kterých má rehabilitace vliv na spermiogram.

Jestliže se žena rozhodne pro metodu Ludmily Mojžíšové, musí ji nejprve vyšetřit gynekolog a endokrinolog, kteří určí, zda je pro tento způsob léčby pacientka vhodná. Podmínkou ovšem bývá potvrzení o plodnosti partnera.

Princip Mojžíšovy metody

Celá metoda se skládá z 10 cviků a 2 cviků jen pro muže, a to pro vylepšení spermiogramu. Zpočátku vás cvičením provede školený fyzioterapeut. Důležitá je pravidelnost a správné pozitivní naladění a samozřejmě zejména hlavně trpělivost. Dnes je tato metoda uznávaná i mezi gynekology, kteří ji často doporučují svým pacientkám.

Cvičením dochází k napravení špatného postavení páteře a kloubů, které může být jednou z příčin neplodnosti. Metoda nepomáhá jen při neplodnosti, ale je účinná rovněž u odstranění bolesti při menstruaci nebo pohlavním styku či napomáhá upravit pravidelnost cyklu. Úspěšnost této metody podle statistik je přibližně 50% těhotných žen ze všech, které tuto metodu podstoupí. Metoda kromě jiného zlepšuje psychickou a fyzickou kondici.

U nás je možné zakoupit si knihu - Metoda Ludmily Mojžíšové kde najdete několik jednoduchých cviků, které pomohly tisícům pacientům a také čaj Ludmily Mojžíšové k podpoře otěhotnění.