Divoký a vášnivý sex zvyšuje šanci na početí

Zapomeňte na diety, speciální recepty a cvičení. Početí dítěte neusnadní nic víc než kvalitní sex. Pokud je vášnivý, divoký, energický, provedený s chutí a hlavně maximálním uspokojením obou partnerů, zvyšuje podle odborníků výrazně šanci na početí miminka.

Stále platí, že děti se rodí z lásky, čím větší a intenzivnější je, tím je početí pravděpodobnější.

"Páry, které se marně snaží počít dítě, často zmiňují to, že se sex stal trochu rutinou a povinností, je mechanický. Ale to je právě zásadní chyba," varuje androlog Allan Pacey z Sheffield University.

"Sex by měl být tak divoký a vzrušující, jako když se dva lidé potkají poprvé, když nemyslíte na dítě, tím se zvýší šance na jeho početí" dodal pro britský deník The Guardian člen Britské společnosti pro plodnost.

Klíčem k úspěchu je něco, čemu říkají sexuologové "labužnický sex". Ze soulože musí mít oba partneři požitek, oba se na sex musí těšit a užívat si ho od začátku do konce. Jedině tak se totiž tělo vyburcuje k maximální plodnosti.

Muži vyprodukují při souloži v průměru 250 milionů spermií, ale při tzv. labužnickém sexu to bývá až o 50% více. A čím více se rozkoš stupňuje a oddaluje, čím větší je extáze, tím spermií přibývá. Podle Paceyho na každých pět minut soulože navíc připadá asi o 25 milionů spermií více.

"Čím lepší ten sex je, tím větší je šance na početí dítěte," dodává také doktorka Joanna Ellingtonová, americká odbornice na reprodukční fyziologii.

"Jednou z věcí, kterou si muži neuvědomují je, že čím jsou vzrušenější, tím více varlata vysají a dostanou se až ke skrytým rezervám. Takže když máte něco, čemu já říkám labužnický sex, kdy si ten čas opravdu užijete a oba partneři si to užijí, pak muže více stimulujete a vyprodukuje více ejakulátu se zdravějšími spermiemi." dodala Ellingtonová.

Ale kvalitní orgasmy mají vliv i na plodnost žen. "Když žena zažívá orgasmus, pak víme, že silnějšími kontrakcemi lépe nasává sperma do děložního krčku a do dělohy," dodal Pacey.

Převzato z webu ona.idnes.cz
Autor: Famous