Cesta za miminkem aneb jak vyzrát na neplodnost

Být těhotná je neskutečný pocit, porodit však zdravé dítě je opravdovým zázrakem. Existují páry, kterým se podaří počít dítě téměř v okamžiku, kdy se k tomu rozhodli, některé pro změnu dítě vůbec neplánovaly a jiné, méně šťastné, se vydávají na delší cestu. Naděje však umírá poslední, a proto nepropadejte panice a pesimismu. I na neplodnost se dá vyzrát. Někdy stačí hledat pomoc v samém srdci přírody.

Cesta za miminkem aneb jak vyzrát na neplodnost
 

Jeden, dva nebo tři neúspěšné pokusy o početí ještě nic neznamenají. Za neplodný pár se považuje takový pár, kde žena při pravidelném nechráněném styku po roce neotěhotní, anebo není schopna donosit plod do úspěšného konce těhotenství, zakončeného porodem dítěte. V takovou chvíli nastává moment, kdy je zapotřebí pátrat po příčinách. Neplodnost v první řadě dělíme na mužskou a ženskou. Přestože dříve statistiky ukazovaly, že za neplodností stojí většinou žena, dnes je to mezi muži a ženami téměř vyrovnané. Stále však existuje přibližně 10 % párů, u kterých se nepodaří příčinu objasnit.

Fakta o neplodnosti

Příčin neplodnosti může být mnoho. Mezi základní patří především nezdravý životní styl, podvýživa, obezita, špatná fyzická kondice, nadměrný příjem alkoholu, toxiny ve stravě, dlouhodobé užívání některých léků či kouření. Tyto faktory však jde zpravidla ovlivnit.

Biologické hodiny

Velkou roli v plodnosti hraje samozřejmě i věk. S narůstajícím věkem klesá šance na plodnost.Věděli jste, že ideálním věkem pro první těhotenství je u žen období mezi 23. – 32. rokem? Poté bohužel vyhlídka na přirozené početí klesá a po 40. roce už je pouze 5%. Přestože se u mužů věk povětšinou příliš neřeší, i oni mohou mít ve vyšším věku menší nebo větší problémy. Nejčastěji se objevují potíže s erekcí a ejakulací.

Zdravotní problémy

Velkým problémem často může být i psychika a tlak, pod který se lidé ve snaze konečně se dočkat vytouženého miminka dostávají. Psychické problémy však nejsou to jediné. Bohužel za neplodností může stát i řada zdravotních problémů, jako je například chybějící menstruace, děložní myomy, záněty či děložní abnormality v případě žen, nebo nedostatečná tvorba kvalitních spermií, špatná pohyblivost a tvar spermií či genetické problémy v případě mužské neplodnosti.Dnešní medicína je však natolik pokročilá, že úspěšných případů léčby je stále více.

Jak bojovat s neplodností přírodní cestou?

Někdy však nemusíte podstupovat náročná vyšetření, podrobovat se různým zákrokům či se dokonce rozhodnout pro umělé oplodnění. Některým párům stačí vydat se chvíli jiným směrem. Existuje řada přírodních cest, které mohou přirozeným způsobem pomoci tělu přizpůsobit se na příchod miminka.

Uvolněte se, relaxujte

Jak už jsme zmínili, důležitým pomocníkem je psychika, která však může být rovněž vaším velkým nepřítelem. Jakkoli je těžké poručit hlavě, aby se nestrachovala, nestresovala a snažila se relaxovat, je to předpoklad úspěchu. Pomoci vám k tomu může například hormonální jóga, která navíc podporuje i hormonální systém a napomáhá tak početí. Kromě jiného můžete vyzkoušet i jiné sportovní či meditační aktivity, akupunkturu nebo terapie, které vám pomohou oprostit se od problémů, které vás tolik svazují.

Porozumějte svému tělu

Znát své tělo je předpokladem úspěchu. Nikdo vás nemůže poznat detailněji, než vy sami. Naslouchat potřebám vašeho těla je velmi důležité jak po psychické, tak fyzické stránce. S tím souvisí i otázka reprodukčního zdraví. Bohužel právě psychické vypětí či různé zdravotní problémy mohou s sebou přinášet řadu potíží týkajících se plodnosti. Jednou z nich může být i nepravidelnost ovulačního období. Bohužel právě selhání ovulace, bez které nemůže žena přijít do jiného stavu, je jednou z nejčastějších příčin neplodnosti až u 40 % žen, které mají problém s početím. Málokdo si navíc uvědomuje, že z celého cyklu jsou plodné pouze přibližně 3 dny před a 3 dny po ovulaci, přičemž v den samotné ovulace je pravděpodobnost otěhotnění vůbec nejvyšší. Právě z tohoto důvodu doporučujeme zakoupit si ovulační testy, které pomohou určit přesné dny ovulace. V našem eshopu máte na výběr balení po 5ks nebo ovulační test 10ks.

Rozpoznejte plodné a neplodné dny

Nejjednodušší, avšak ne příliš spolehlivým způsobem, jak rozlišit plodné a neplodné dny, je kalendářová metoda. Další takzvanou hlenovou metodou je pozorovat množství a strukturu hlenu tvořeného v děložním hrdle. Zatímco suché dny jsou neplodné, se změnou hlenu na vodnatější konzistenci se dá očekávat, že se ovulace objeví do šesti dnů. Po posledním výskytu kluzkého, čirého a tekutého hlenu je žena plodná přibližně ještě další tři dny. Podstatně spolehlivější metodou je měření bazální teploty digitálním teploměrem. Můžete ji měřit jak v ústech, tak v konečníku nebo pochvě. Výchozím měřením je teplota po skončení menstruace, která se v průměru pohybuje okolo 36,5 °C. Zatímco dva dny před ovulací lze pozorovat mírný pokles teploty, v den ovulace a v následující plodné dny teplota vzrůstá přibližně o 0,3 až 0,6 °C. Na konci menstruačního cyklu se pak teplota vrátí opět pod 37 °C. K jednoduchému zjištění plodných a neplodných dnů vám v dnešní době poslouží řada ovulačních testů. Vůbec nejpřesnější metodou je zjištění pomocí ultrazvukového vyšetření, během kterého lékař měří velikost folikulu a luteizačního hormonu.

Pestrá strava podporující reprodukci

Kromě psychiky je nezanedbatelnou součástí i pestrý jídelníček s vyváženým složením cenných látek a živin, které napomáhají početí. Věřte, nebo ne, ale správná hladina hormonů, vitamínů a dostatek správných látek může výrazně zvýšit šanci na početí. I proto by ve vaší stravě neměly chybět látky jako například exotická rostlina maca peruánská, drmek obecný neboli Vitex agnus-castus či kotvičník zemní neboli Tribulus Terrestris, jejichž účinky jsou z hlediska reprodukčního zdraví opravdu výjimečné. Právě bylinné čaje či bylinné extrakty se svými specifickými účinky, které využívá lidstvo mnohdy i stovky let, mohou dodat organismu přesně to, co mu chybělo a co je nezbytné pro reprodukci. Jedním z častých problémů neplodnosti je hormonální nerovnováha a právě s tou dokáže účinně pomoci řada jedinečných bylin. Velkou překážkou nezřídka bývají i samovolné potraty, pro jejichž prevenci je například vhodný kontryhel nebo již zmíněný drmek obecný.

Harmonizace hormonálního systému s drmkem obecným

Vitex agnus castus neboli drmek obecný má více než 2 500 let dlouhou historii v oblasti léčby hormonálních a menstruačních poruch. Drmek obecný je skvělým pomocníkem v momentě, kdy ženy pozorují nepravidelnost ovulace. Drmek totiž prokazatelně zvyšuje hladinu progesteronu a snižuje hladinu prolaktinu, které řídí ovulaci. Bylinný extrakt Vitex agnus castus je proto dobré užívat jako doplněk stravy na podporu tvorby žlutého tělíska v případě, že je odhalen problém s uvolněním vajíčka z důvodu zvýšené hladiny estrogenů. U drmku obecného byl rovněž prokázán pozitivní vliv při léčbě poruch vaječníků a dělohy, ženské neplodnosti a při prevenci spontánního potratu. Na rozdíl od některých jiných bylin není drmek obecný vhodný pro muže, neboť snižuje hladinu testosteronu, což má negativní dopad na plodnost i libido.

Maca peruánská pro reprodukční zdraví

Maca peruánská je v mnoha ohledech považovaná za superpotravinu. Jak ukazují různé vědecké výzkumy, její účinek na zlepšení fyzické a psychické výkonnosti i reprodukčního zdraví je více než výrazný. Výsledky z roku 2001 totiž potvrdily, že maca peruánská velmi významně podporuje produkci spermií. V některých případech byl nárůst spermií dokonce až o 200 %. Zároveň byla pozorována vyšší mobilita spermií a zvýšení hladiny testosteronu. Maca však nepomáhá pouze mužům, ale i ženám. Obecně zlepšuje sexuální funkci. Maca totiž stimuluje jak mozková centra, tak reprodukční orgány prostřednictvím normalizace hormonální hladiny. Maca je proto vhodným doplňkem stravy během problémů spojených s plodností, sterilitou či sexuálními poruchami. 

U nás můžete zakoupit Macu s nejvyšší koncentrací 6:1 a to v tabletové nebo práškové formě.

Kotvičník zemní - přírodní afrodiziakum pro ženy i muže

Kotvičník zemní neboli Tribulus Terrestris je jednoletá bylinka, která má v léčbě neplodnosti přírodní cestou významné místo. Obecně je kovičník považovaný za silné přírodní afrodiziakum. Pomáhá jak ženám, tak mužům. Věděli jste například, že užívání kotvičníku přirozeně zvyšuje hladinu estrogenu a pomáhá tak nastolit hormonální rovnováhu, aniž by žena musela užívat synteticky vyráběný estrogen? Ani muži však nepřijdou s kotvičníkem zemním zkrátka. V případě mužů se kotvičník podílí například na zvýšení hladiny testosteronu, zlepšení kvality spermií i potenci. V neposlední řadě je nezbytné zmínit i pozitivní vliv kotvičníku na náladu a psychickou pohodu a zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu. Kotvičník zemní je možné užívat ve formě čaje či bylinného extraktu v podobě kapslí.

Komplexní pomoc z přírody

Pro někoho je obtížné pravidelně zařazovat tyto a další superpotraviny do svého jídelníčku, a proto praktickým pomocníkem jsou doplňky stravy na podporu plodnosti či různé bylinné extrakty, tinktury nebo speciální čaje. Oblíbená je například kombinace bylinek v čaji Ludmily Mojžíšové na podporu otěhotnění nebo čajové směsi zaměřené na nejrůznější potíže související s neplodností. Vždyť ještě donedávna byly bylinky to jediné, co sloužilo k léčebným účelům a co skutečně pomáhalo.

Jedinečné přípravky PinkFertil pro ženy a BlueFertil pro muže proto obsahují více než 110 bylinných extraktů, vitamínů, minerálních látek, antioxidantů a aminokyselin zaměřených na podporu reprodukčního zdraví. Díky 100 % přírodnímu složení tělo dostane cenné látky, aniž by bylo jakkoli zatěžováno. Jedná se o komplexní složení, které má pomoci mužům i ženám připravit své tělo na příchod vytouženého potomka.

PinkFertil na podporu plodnosti žen

Hlavním rozdílem mezi produktem PinkFertil a obdobně zaměřenými doplňky stravy je především komplexní složení odpovídající požadavkům ženy při snaze o otěhotnění, a to i v pokročilejším věku.Speciální přípravek 113 bylinných extraktů, vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin podporuje reprodukční zdraví, napomáhá k hormonální rovnováze, má příznivé účinky na ovulaci a pravidelný menstruační cyklus a zlepšuje jak fyzickou, tak psychickou kondici ženy.Jak ukazují vědecké výzkumy, PinkFertil obsahuje všechny důležité složky, které významným způsobem zvyšují plodnost ženy a tím i šanci na miminko.

BlueFertil prospívá reprodukčnímu zdraví mužů

Speciální koktejl 115 bylinných bylinných extraktů, vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin byl namíchán na podporu reprodukčního zdraví mužů. Díky jedinečnému přírodnímu složení vybraných látek BlueFertil prokazatelně pomáhá mužům se zvýšením kvality spermií, plodnosti a potence.Hlavní účinky BlueFertil zahrnují především zvětšení hustoty spermií, zvýšení objemu ejakulátu, zlepšení tvaru spermií, zvýšení pohyblivosti spermií a v neposlední řadě zlepšení fyzické a psychické kondice.