Bylinky, které vám pomohou otěhotnět

V jednom ze článků jsme probírali, které bylinky můžeme užívat v těhotenství a kterým je lepší se vyhnout. Dnes se pro změnu zaměříme na ty, jež by vám mohly pomoci s otěhotněním. A protože bylinky nám dokáží v našem životě pomoci s lecčím, proč by nemohly být prospěšné i u plodnosti? Už naše babičky a prababičky přece znaly přírodní léky proti neplodnosti. Zajímá vás, s čím vším nám mohou bylinky v souvislosti s otěhotněním pomoci? Na co mohou mít vliv i to, jak je dobré je konzumovat?

Zvyšte šanci na otěhotnění

Některé bylinky nám pomáhají upravit hormonální hladinu, prokrvit pohlavní orgány a stimulovat dělohu. Bylinných směsí na podporu otěhotnění existuje mnoho, nejčastěji je v nich obsažen kontryhel a maliník. A proč právě tyto dvě bylinky?

Kontryhel, který je taktéž nazývaný nejlepší přítel žen, je v poslední době pozapomenutá léčivá rostlina, kterou dříve znala každá babička. Mezi jeho blahodárné účinky patří především jeho vliv na mnoho ženských problémů. V první řadě posiluje ženské orgány. Působí však i proti potratům. V neposlední řadě zvyšuje šanci na otěhotnění a dokáže léčit zánětlivá onemocnění včetně zánětů vaječníků. Maliník má za úkol posílení svaloviny dělohy. Dejte si ovšem pozor na jeho užívání v prvním trimestru, neboť hrozí riziko, že vyvolá předčasné kontrakce a způsobí tak potrat.

Pro otěhotnění je mimo jiné důležitý pravidelný cyklus, který dokáže ovlivnit například pelyněk pravý, meduňka či šalvěj.

Funkci vaječníků zlepšuje sporýš lékařský. Dále rovněž stimuluje činnost dělohy. Díky tomu zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Na ženské orgány má také příznivý vliv starý dobrý heřmánek.

Bylinné směsi na čaje podporující otěhotnění

Čajem plodnosti je nazývaná směs složená z třezalky, kopřivy, kontryhele, hluchavky a měsíčku. Takto připravený čaj pijte třikrát denně. Vynechejte jej pouze v období menstruace.

Směs heřmánku, dobromysli, slézu, šípku, macešek, jablečníku, čekanky, mařinky, řebříčku a meduňky je dalším osvědčeným tipem na podpoření plodnosti. Tento čaj dle báby Radnické pijte nejlépe na lačno, a to ráno a večer. Pomáhá upravit cyklus a prokrvit sliznici dělohy.

Bylinky a jejich směsi představují přírodní cestu, jak můžeme podpořit činnost reprodukčních orgánů a tím zvýšit šance na otěhotnění.